Responsywność strony internetowej

Internetowej Img 145.jpg

Responsywność strony internetowej jest inaczej jej dostosowywaniem się do niestandardowych rozdzielczości i rozmiarów ekranów.

W dobie powszechnie stosowanych urządzeń mobilnych, które służą użytkownikom sieci jako narzędzia do surfowania, responsywność strony internetowej jest tak jej ważną cechą. Co ważne algorytmy wyszukiwarki

Google sprawiają, że witryny, które dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych są wyżej pozycjonowane. Google stworzyło nawet specjalne narzędzie, które pozwala na przetestowanie responsywności witryny. Jeszcze kilka lat temu znane były tak zwane mobilne wersje stron. Obecnie to witryny responsywne są najbardziej rozpowszechnioną i co ważne uniwersalną formą stron internetowych skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych.


Podobna tematyka: https://wle.pisz.pl/terminale-platnicze


Tego rodzaju witryny internetowe zawsze stosuje się równie wygodnie. Bez względu na to, czy użytkownik strony internetowej korzysta z telefonu komórkowego, tableta, czy te innego urządzenia. Wersje mobilne nie były aż tak powszechne jak strony responsywne.